zabieg łagodzący

Zabiegi Pielęgnacyjne

Zabiegi Pielęgnacyjne

Zabiegi pielęgnacyjne okolicy twarzy, a także szyi i dekoltu, są dla klienta zabiegami przyjemnymi w odczuciach. W zależności od efektu, który chcemy uzyskać stosuje się różnego rodzaju terapie dostosowane do indywidualnych potrzeb skóry każdego klienta. Potrzeby te rozpoznawane są po uprzednio przeprowadzonej konsultacji z kosmetologiem.

W odpowiednim doborze zabiegów pielęgnacyjnych twarzy najważniejsza jest znajomość fizjologii i funkcji skóry, a także znajomość działania i właściwości składników aktywnych zawartych w kosmetykach aplikowanych podczas zabiegu. Odpowiednia wiedza pozwala na trafny wybór terapii, a także pozwala skoncentrować się na konkretnym problemie i wyeliminowaniu go.

Ważną cechą zabiegu pielęgnacyjnego są zastosowane w nim kosmetyki i preparaty aktywne. Oferuję w swoich zabiegach kosmetyki firmy Rhonda Allison™ - certyfikowane amerykańskie kosmetyki bazujące na składnikach naturalnych, o najwyższej jakości i bezpieczeństwie stosowania. Preparaty tej firmy wyróżnia forma przenosząca substancje czynne w głębsze warstwy skóry. Są to nanocząsteczki, czyli nośniki o odpowiedniej wielkości, biokompatybilne ze skórą. Cząstki te mają zdolność penetracji kanałów między komórkami naskórka, docierając głębiej uwalniają w kontrolowany sposób przenoszone substancje aktywne. Tak skomponowane kosmetyki pozwalają przewidzieć działanie przenoszonych przez nanocząstki związków czynnych, a co za tym idzie uzyskanie zamierzonych i lepszych efektów zabiegowych.

W ofercie posiadam zabiegi dla osób z każdym typem skóry. Od zabiegów nawilżających dla cer potrzebujących nawilżenia, przez zabiegi oczyszczające i normalizujące dla cer zanieczyszczonych, trądzikowych i przetłuszczających się, po zabiegi liftingujące, odmładzające, redukujące zmarszczki, ale również zabiegi dla cer wrażliwych, naczyniowych oraz cer z przebarwieniami.

PRZEBIEG ZABIEGU:

Przed wyborem terapii zawsze przeprowadzana jest konsultacja. Klientka wypełnia kartę klienta, w której podaje m. in. informacje o subiektywnych odczuciach dotyczących swojej cery, o występujących alergiach, jak również o pielęgnacji jaką stosuje w domu. Podczas takiej konsultacji określany jest stan i rodzaj cery, główny problem z jakim klientka się boryka, a także plan zabiegowy i pielęgnacyjny. Ważna jest współpraca z kosmetologiem, systematyczność i stosowanie się do jego zaleceń w celu utrzymania jak najlepszych efektów zabiegowych przez jak najdłuższy czas. Czas trwania zabiegu to ok. 50 – 60 min.

Pierwszym i najważniejszym krokiem po przeprowadzonej konsultacji jest oczyszczenie zgodnie z określonymi wcześniej potrzebami skóry. W tym celu stosuje się preparaty myjące, złuszczające jak peelingi lub kwasy, a także urządzenia pomocne w dokładnym oczyszczeniu skóry (peeling kawitacyjny, mikrodermabrazję). Kolejnym etapem jest zastosowanie serum, maski oraz kremu odpowiedniego dla danej cery. Jako rozszerzenie zabiegu można także zastosować ampułkę dobraną indywidualnie dla klienta, maskę algową lub masaż twarzy.

Zaleca się, aby zabieg pielęgnacyjny twarzy był powtarzany raz w miesiącu w celu podtrzymania efektu.

ODCZUCIA:

Zabiegi pielęgnacyjne twarzy są dla klientów bardzo przyjemne. Podczas takiego zabiegu można się odprężyć, odpocząć od życia codziennego, wyciszyć się. Zdarza się, że Panie zasypiają. Można także doświadczyć przyjemnych wrażeń zapachowych. Od razu po zabiegu zauważalne są efekty.

PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU:

Do zabiegu na twarz nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Nie jest konieczne wykonywanie demakijażu, mycie twarzy czy inne tego typu. Wystarczy dobre nastawienie oraz to, że Panie się rozluźnią i pozwolą działać kosmetologowi.  Jedynie o co proszę to wypełnianie karty klienta zgodnie z prawdą – aby cała terapia przebiegła pomyślnie, bez żadnych powikłań, uczuleń i innych tym podobnych.